5 üllatavat omadust, mida paljud Playstation 5 mängukonsooli kohta ei tea

Playstation 5 on üks populaarsemaid konsoole ja pakub väga suurt mänguvalikut. Lisaks esmaklassilisele mängukogemusele leiab sellelt mitmeid omadusi, mille peale esmapilgul ei oskagi tulla. Selleks, et konsoolist maksimumi võtta, toome neist mõned välja.

Kasuta mängimiseks Playstation 4 pulti

Tõenäoliselt teavad paljud uue konsooli omanikud, et PS5-ga saab mängida ka eelmise põlvkonna mudeli mänge. Mida paljud aga ei pruugi teada, on see, et nende mängimiseks võib kasutada PS4 pulti.

Eriti sobib see neile, kes on alles hiljuti uue mudeli peale üle tulnud ja vana puldiga veel harjunud. Tuleb aga meeles pidada, et vana mudeli puldiga PS5 mänge mängida ei saa.

Kuula mängude taustaks oma muusikat

Kui oled üks neist, kes mängusisese muusika alati välja lülitab, siis PS5 pakub sulle head alternatiivi. Nimelt on võimalik konsooli seadetes ühendada oma Apple Music või Spotify konto ning kuulata mängude taustal just seda muusikat, mis sulle meeldib.

Suhtle mängudes ilma kõrvaklappideta

Mängusisesteks vestlusteks kasutatakse arvutitel ja konsoolidel tavaliselt mikrofoniga kõrvaklappe. Seda saab teha ka Playstation 5 puhul, kuid kui selliseid kõrvaklappe parajasti käepärast pole, saab ka ilma hakkama. Nimelt on konsooli puldi sisse ehitatud mikrofon, mille kaudu saab saata häälsõnumeid.

Hea lahendus on see neile, kes kõrvaklappe kanda ei taha ning pikki vestlusi ei pea. Arvestada aga tuleb, et mikrofoni kvaliteet pole sama hea kui spetsiaalsetel kõrvaklapimikrofonidel ning puldi aku tühjeneb samuti oluliselt kiiremini.

Striimi mängud otse nutiseadmesse

Playstation 5 pakub nutikat Remote Play nimelist funktsiooni, mis võimaldab konsooli ühendada otse nutiseadmega. Näiteks kui teler on juba kellegi teise poolt hõivatud, saad mänge üle WiFi mängida ka nutitelefoni või tahvli ekraanilt.

Selle jaoks on tarvis rakenduste poest alla laadida PS Remote Play rakendus ning PS5 seadete alt funktsioon aktiveerida. Mängimiseks saab kasutada nii nutiseadme ekraanile ilmuvaid juhtnuppe kui ka konsooli enda pulti.

Värskenda konsooli välimust

Playstation 5 on kujundatud klassikalises musta ja valge kombinatsioonis. Kui see tundub sulle liiga igav ja tahad efektsemat välimust, siis on võimalik konsooli plastkatteid vahetada.

Sony ise pakub mitut erinevat värvitooni katteid: sinist, punast, lillat, roosat, musta ja ka mustrilisi variante. Katete kohta saad lähemalt uurida siit.