Jäädvusta mälestusväärseid hetki uue Sony G-seeria täiskaader-objektiiviga

Sony tippklassi G-seeria objektiivide rivi on saanud uhiuue mudeliga SEL1625G taas täiendust. See 16-25 mm F2.8G objektiiv on kaalult kerge ning sobib pildistamiseks nii siseruumides kui ka looduses.

Uus lainurksuumobjektiiv pakub ülilaia fookuskaugust 16 millimeetrist kuni 25 millimeetrini. Kõrget eraldusvõimet neil kaugustel aitavad säilitada kolm eriti madala dispersiooniga klaaselementi ning neli asfäärilist elementi.

F2.8 ava suurus ja 11 elemendist koosnev avakate võimaldavad efektiivselt vähendada värvide hajumist, varjukujutiste teket ning ebaharilikke valguse peegeldusi. Objektiivi maksimaalne suurendus on automaatrežiimis 0.2x ning manuaalrežiimis 0.23x. Minimaalne fookuskaugus samade režiimide puhul on vastavalt 0.18 m ja 0.17 m. Ühesõnaga: niisuguste näitajatega objektiiviga on võimalik teha muljetavaldavaid lähivõtteid.

Objektiivi seest leiab ka kaks lineaarmootorit ja juhtsüsteemi, mis võimaldab pilti ülikiirelt ja täpselt fokuseerida. Sama täpselt käib objektide jälgimine ning liikumise peal fookuse hoidmine. Kõiki neid omadusi on võimalik kasutada ka 4K resolutsioonis 120p või FHD 240p kaadrisageduse juures.

Tänu kompaktsele vormile ning väga vaiksele suumile sobib SEL1625G suurepäraselt ka filmimiseks. Objektiivi pea ideaalilähedane raskuskese on suureks eeliseks näiteks gimbaliga või droonilt filmides. Keresisene Active Mode stabiliseerimistehnoloogia aitab aga olulisel määral värinat vähendada, seda ka liikumise pealt filmides.

Kuna objektiiv on kerge (kaal 40 grammi) ja väike (laius 74,8 mm, pikkus 91,4 mm), ei väsita kaamera kätt ka pikkadel fotoseanssidel. Tolmu- ja niiskuskindel korpus tagab aga muretu kasutuse ekstreemsematest oludes.

Eraldi fookuse, suumi ja ava reguleerimiseks mõeldud juhtrõngad aitavad seadistusi vastavalt vajadusele kiiresti muuta. Spetsiaalsete nuppude abil saab fookust hoida ning AF/MF režiime ümber lülitada.

Objektiivi kohta leiad rohkem infot Sony kodulehelt. Ostusoovi korral pöördu Sony Centeri esindustesse või külasta Miterassa e-poodi.