Miks eelistada Google TV operatsioonisüsteemi teistele nutiteleri süsteemidele?

Juba mõnda aega pakuvad erinevad tootjad oma teleritele nutikaid operatsioonisüsteeme, mis annavad kasutajatele mugavaid lisavõimalusi. Ühtset standardit pole küll välja kujunenud, kuid Google pakub oma nutisüsteemi erinevate teleritootjate platvormidel.

Nutiteler ehk Smart TV annab kasutajale lisavõimalusi, mis teleri vaatamise mugavaks muudavad. Näiteks on sellistel teleritel tavaliselt olemas valik nutirakendusi, mis võimaldavad kasutada erinevaid striiminguteenuseid ja veebibrauserit või ühendada väliseid nutiseadmeid.

Google pakub ka enda poolt teleritele mõeldud operatsioonisüsteemi, mida muuhulgas kasutab ka Sony. Esimese põlvkonna Android TV võeti kasutusele 2014. aastal ning see põhineb Android 11 ja vanematel Androidi operatsioonisüsteemidel. Uuem ja kaasaegsem Google TV võeti kasutusele alates Android 12 versioonist. Kuigi laias plaanis on tegu sarnaste lahendustega, on uuem Google TV intuitiivsem ning moderniseeritud kasutajaliidesega.

Suureks eeliseks Google TV puhul võrreldes teiste telerite nutisüsteemiga on selle toimimise ja funktsioonide sarnasus nutitelefoniga. Samasuguseid rakendusi, mida kasutad oma Android telefonis, saad alla laadida ka teleris olevast Play Store’i äpipoest. Selle abil on erinevate teenuste platvormidele sisse logimine lihtsam ning võimaldab seda teha nutitelefoni vahendusel.

Näiteks on võimalik teleriga ühendatud nutitelefoni kasutada mobiilse puldina või klaviatuurina, et kiiremini otsinguid teostada. Chromecast’i funktsiooni abil saab aga kiirelt ja mugavalt oma nutitelefoni sisu otse teleri ekraanile vahendada.

Teleritel, millel on mikrofoniga pult, saab erinevaid toiminguid teha häälkäskluste abil. Kui kasutad teleriga nutikõlareid, saad ka need Google TV kaudu ühendada ning häälkäsklusi kõlarite kaudu telerile edastada.

Kui peres on rohkem kui üks teleri vaataja ning eelistused on erinevad, võimaldab Google TV kasutada mitut profiili. Selle abil saab iga kasutaja seadistada vastavalt oma eelistustele kasutajaliidese väljanägemist ning esile tõstetud rakendusi. Eraldi on võimalik profiile määrata ka lastele, kus saab sisu vaatamist filtreerida vastavalt vanusepiirangutele.

Nagu öeldud on Googel TV operatsioonisüsteem kasutusel kõigil uutel Sony Bravia seeria teleritel, mis võimaldab lisaks heale pildikvaliteedile nautida ka erinevaid lisafunktsioone. Hetkel on käimas ka Sony Bravia telerite sooduskampaania. Valikust leiab nii soodsama otsa telereid kui ka tippmudeleid ja olenevalt mudelist võivad soodustused ulatuda kuni 40 protsendini tavahinnast.

Telerikampaania kestab kuni 23. aprillini ning valiku saad tutvuda siin.