Milline Sony Xperia mudel on sinu jaoks õige?

Sony Xperia mudeliseeria pakub valikut igas hinnaklassis, nii soodsamaid kui ka premium-mudeleid. Ja midagi ka neile, kes otsivad kuldset keskteed. Milliseid omadusi telefonid pakuvad ja kuidas valikut teha?

Sony Xperia 10 V

Sony kõige soodsam mudel on kaalult kerge ning hiilgab aku vastupidavuse poolest. 5000 mAh mahutavusega aku pakub oma klassis ühte pikemat kasutusperioodi – ühe laadimiskorraga saab näiteks videoid vaadata isegi kuni 34 tundi jutti.

6,1-tolline OLED-ekraani värvid on väga head ning mustad toonid sügavad, jõudluse eest kannab hoolt Snapdargon 695 kiip. Xperia 10 V on IP65/68 veekindlusega ja tavapärast sisemälu saab laiendada mälukaardi abil.

Kitsa korpusega telefoni on mugav käes hoida ning oma isikupära saab väljendada, valides valge, musta või lilla korpuse. Unikaalse omadusena eristab Xperia mudeleid 3,5 mm kõrvaklapi pesa, mis on ka 10 V mudelil olemas.

Kaameraid on kokku kolm, mis muudab nende kasutuse väga paindlikuks. Lisaks tavapärastele fotodele saab teha ka makrovõtteid või kasutada udustatud taustaga portreerežiimi. Targad sisseehitatud tehnoloogiad abistavad kasutajat taustal ning sätivad parameetreid selliselt, et välja tuleks parim foto.

Sony Xperia 5 V

Sama joont kõige soodsama mudeliga hoiab ka Xperia 5 V. Selle disainis on kasutatud samu võtteid, kuid plasti asemele on korpus metallist ning tagumine osa on sarnaselt esiosaga kaetud klaasiga.

Ekraani suurus on samuti 6,1 tolli ning kasutusel on OLED-tehnoloogia, värskendussagedus on aga 120 hertsi, mis teeb ekraani veelgi sujuvamaks.

Ka jõudluse osas on astutud samm edasi ning kasutusele võetud Snapdragon 8 Gen 2 protsessor. Sarnaselt 10 V mudelile on võimalik mälumahtu laiendada välise kaardiga ning kasutada muusika kuulamiseks 3,5 mm kaabliga kõrvaklappe.

Suuremat rõhku on pööratud ka pildikvaliteedile. Tagumiselt küljelt leiab kaks kaamerat: 48 Mpx põhikaamera ning 12 Mpx ülilainurkkaamera. Esimesel on kasutusel uue põlvkonna Exmor T sensor, millega on võimalik rohkem valgust püüda ja seeläbi paremaid tulemusi saavutada. Portreerežiimis kasutatakse tehisintellekti, mis aitab tagada parema valge tasakaalu ja särituse.

Sony Xperia 1 V

Xperia 1 V mudel on Sony lipulaev. Võrreldes eelmiste mudelitega on ekraan suurem – 6,5-tolline. OLED-tehnoloogiale ja 120-hertsisele värskendussagedusele lisaks on ekraani resolutsioon tõstetud 4K peale.

Metallkorpuse seest leiab 5000 mAh aku, mille saab kõigest 30 minutiga poole võrra täis laadida. Telefoni on võimalik laadida ka juhtmevabalt.

Kasutusel on sarnaselt Xperia 5 V mudeliga Snapdragon 8 Gen 2 protsessor, millel lisaks 12 GB vahemälu ja 256 GB sisemälu andmete säilitamiseks. Kuskile pole kadunud võimalus ka mälukaarti kasutada ning kõrvaklappe 3,5 mm juhtmega ühendada.

Suurt rõhku on pööratud kaameratele. Kolmene kaamerate komplekt (48+12+12 Mpx) saab ühtemoodi eeskujulikult hakkama nii tipptasemel fotode kui ka videote loomisel. Kasutusel on Sony Exmor T uue põlvkonna sensor, mis selle juures olulist rolli mängib.

Videograafidele ja sisuloojatele mõeldes on telefoni lisatud režiime, mis aitavad loomingulisust esile tuua ning parimal viisil oma ideid realiseerida. Salvestatud sisu kokku panemiseks ja töötlemiseks leiab telefonis mitu eraldi rakendust.

Kui mõne mudeli vastu tekkis suurem huvi, siis tasub külastada Sony Centeri poode või nende e-poodi. Alates 12. veebruarist on kõik Xperia telefonid saadaval soodushindadega. Eriti head pakkumised on aga Xperia 5 V ja Xperia 1 V mudelitele, mis on tavahinnast 200–400 eurot soodsamad.