Mis on PSN kaart ja kuidas seda kasutada?

Tõenäoliselt teavad PSN lühendit paljud konsoolimängude veteranid, kuid uued omanikud ei pruugi sellest veel kuulnud olla. PSN ehk PlayStation Network kaardiga saab digitaalsete teenuste ja mängude eest maksta vastavalt selle vääringule.

Mis see PSN ikkagi on?

PlayStation Network nimelist meelelahutusteenust tutvustas Sony esmakordselt 2006. aastal, kui turule toodi PlayStation 3 mängukonsool. Algselt oli see mõeldud konsoolimängude jaoks, kuid laienes peagi ka nutiseadmetesse ja teleritesse.

Teenuse peamiseks eesmärgiks on võimaldada Sony mängukonsoolidel digitaalselt mänge osta ning erinevate lisateenuste eest maksta. Kõige tähtsamaks on siin pood PlayStation Store, mille kaudu saavad kasutajad mänge ning nende digitaalset sisu osta. Samuti saab platvormi kaudu kasutada PlayStation Plus teenust, mis laseb kindla kuutasu eest erinevaid mänge mängida ning pakub mitmeid soodustusi.

Kuidas PSN kaarti kasutada?

Selleks, et oma mängukonsoolile digitaalseid mänge osta, tuleb luua PSN konto. Kahjuks Eestit toetatud riikide nimekirjas veel pole, mis tähendab, et teenust oma pangakontoga siduda siin ei saa. Seega tuleb enda konto registreerida mõnes teises riigis. Aga kui ka seal pangakonto või maksevahendi sidumise võimalus puudub, siis tulevadki appi PSN kinkekaardid. Selle ostuväärtuse jagu summat saab oma kontole kanda ning seejärel poes kasutada. Kaardiga on võimalik osta PlayStationi konsoolidele mõeldud mänge ning lisasid.

Kuna kinkekaardid on riigipõhised, siis tuleb nende ostmisel jälgida ka seda, mis regioonis on PSN konto algselt registreeritud. Näiteks ei saa Soomes registreeritud kontoga mänge soetada USA turule mõeldud kinkekaardiga.

Kaarte on saadaval mitmes vääringus. Kuna tegu on digitaalse tootega, käib selle soetamine lihtsalt. Näiteks Miterassa e-poest saab osta nii 20– kui ka 50-euroseid Soome PSN võrgu kinkekaarte. Peale ostu sooritamist saadetakse kood kasutaja e-aadressil ja sealt edasi tuleb see juba konsoolil õigesse lahtrisse sisestada.

Samuti saab kaarte osta ka füüsilisel kujul, kuhu on märgitud unikaalne kood. Selle kasutamine käib samamoodi nagu digitaalsel variandil. Kui eelistad füüsilist varianti digitaalsele, on parim viis nende soetamiseks külastada Sony Centeri kaupluseid.