Nende nippidega saad PlayStation VR 2 virtuaalreaalsusprillidest maksimumi võtta

Kui üldjuhul oleme harjunud konsoolimänge mängima puldiga, siis Sony annab võimaluse saada mängimisest hoopis rikkalikum kogemus. PlayStation VR 2 virtuaalreaalsusseade ongi just selleks loodud. Kuidas sellest maksimum võtta?

Võta aega seadistamiseks

Esimesel mängukorral tasub veidi aega kulutada ning läbi käia kõik seadistused, et virtuaalreaalsusprillid enda eelistuste järgi paika sättida. Igaühe silmade kaugus ja fookuspunkt ei pruugi ühtida seadme standardiga, seega tasub üle vaadata selle läätsede kaugus üksteisest nii, et pilt oleks terav. Seda saad teha valiku “Adjust Lens Distance and VR Headset Position” alt.

Samuti on kasulik üle kontrollida silmajälgimise funktsioon, mis mõjutab mängimise ajal juhtimistäpsust. Seda saab seadistada menüüvaliku “Adjust Eye tracking” alt.

Kindlasti tasub seade peas kandmiseks mugavaks reguleerida. Selleks leiab menüüst abi valiku “Check How to Put on VR Headset” alt.

Muuda jälgimissüsteem tundlikumaks

PlayStation VR 2 prillid kasutavad spetsiaalset süsteemi, mis jälgib pea asendit ning aitab kasutajat ruumis positsioneerida. Kui ümbritsev keskkond on liiga ühetooniline või väga erksa valgusega, võib see raskendada fookuspunktide leidmist ning häirida jälgimissüsteemi tööd.

Kuigi taolist olukorda tuleb ette väga harva, saab seda tundlikkust soovi korral ka ise muuta. Selleks tuleb menüüst üles otsida valik “Tracking Support”.

Kasuta PlayStation VR 2 prille ilma välise ekraanita

Virtuaalreaalsusprillide esmasel seadistamisel on tarvis kasutada välist ekraani, näiteks telerit. Edaspidi seda enam tegema ei pea – piisab kui konsool sisse lülitada ning soovi korral saad pildi ainult PlayStation VR 2 sisemisele ekraanile kuvada.

Muuda ekraanipilt suuremaks

PlayStation VR 2 prille saab kasutada ka tavalise sisu kuvamiseks, näiteks mängida mänge, mis virtuaalreaalsust ei toeta, või striiminguplatvormilt filmide ja seriaalide vaatamiseks.

Sellisel juhul on hea teada, et Sony võimaldab ekraanipilti ka suurendada. Nii saad filme vaadata justkui kinolinalt. Kuva suurendamiseks või vähendamiseks suundu menüüsse ja otsi välja valik “Screen Size”.

Uuri, kas olemasolevatest mängudest on VR-variant

Nagu öeldud, ei pruugi igast mängust virtuaalreaalsuse varianti olla, seepärast vaata see mängu valides kindlasti järele. Kui sul on mängukollektsioon juba olemas, siis tasub uurida, kas mõnest neist on olemas ka eraldi VR-variant.

Nimelt pakuvad osad tootjad võimalust kasutada olemasolevaid mänge ka VR-versioonis, ilma et peaksid midagi juurde ostma. Ülevaate saamiseks suundu oma mängukollektsiooni lehele, kus vastav info on kuvatud.

Kui sul veel pole virtuaalreaalsusprille, siis saad need soetada Sony Centerist või e-poest. Valikus on nii tavaline prillikomplekt kui ka “Horizon Call of the Mountin” mänguga variant ning käimasoleva kampaania ajal on mõlemad saadaval ka eriti heade hindadega. Lisaks leiad Miterassa e-poest väga suure valiku mänge, millega uued prillid proovile panna.