Sony uus vlogimiskaamera ZV-E1 viib sisuloome uuele tasemele

Sony tõi äsja välja vlogimiseks mõeldud tippmudeli, mis on maailma kergeim vahetatava objektiiviga kaamera omasuguste seas.

ZV-E1 kaameral on CMOS Exmor R™ 12.1-megapiksline sensor, mis on juba varasemate mudelite juures oma headust tõestanud. Sensor pakub suurt tundlikkust, aitab vähendada visuaalset taustamüra ning suudab luua muljetavaldava bokeh-efekti.

Uus pilditöötlusmootor BIONZ XR™ on eelkäijaga võrreldes pea kaheksa korda suurema jõudlusega, mis aitab kaasa madalamale müratasemele ning suurendab pilditundlikkust ja värvide edastust. Protsessor suudab filmimise käigus reaalajas andmeid töödelda ka 120 kaadrit sekundis 4K resolutsiooni kasutades. Täiustatud pilditöötlusmootori eeliseks on ka paranenud autofookuse täpsus ja kiirus.

Tehisintellektil põhinev autofookuse süsteem suudab objekte tuvastada reaalajas ning neil vahet teha. Tänu sellele on võimalik fokuseerida täpsemalt liikumises olevat inimkeha ning ära tunda linde, putukaid või sõiduvahendeid.

Sony uue kaameraga saab filmida 4K resolutsioonis 60 kaadrit sekundis ning platvormi “Creator’s Cloud” vahendusel 120 kaadrit sekundis koos 5-kordse aegluubis salvestusega.

Kerge korpuse tagumiselt küljelt leiab puutetundliku LCD-ekraani, tänu millele saab seadistusi ja valikuid teha sama mugavalt nagu oma nutitelefonis. Ekraan käib korpusest välja ja seda on võimalik pöörata nii, et pilti või videot saaks jälgida ka kaamerasilma ees seistes.

Kaamera küljelt leiab USB-C-ühenduse laadimiseks, microHDMI, SD-kaardi ning kõrvaklappide pesad (nii sisendi kui ka väljundi). Kaameral on olemas kiirlaadimine ning nutika lisana saab selle ühendada arvutiga ja kasutada seda veebikaamerana. Kaamerat saab mugavalt kasutada ka ühes käes, kuna see töötab koos GP-VPT2BT käeshoitava juhtpuldiga.

Vlogjiatele mõeldes on kaamerale lisatud spetsiaalne režiim Cinematic Vlog. Selle abil saab luua videosisu, mis sarnaneb mängufilmile. Muutes kaameras “Look” ja “Mood” parameetreid, on võimalik sättida värvitoonide pehmust, nahatooni ning muuta autofookuse kiirust, kui see ühelt subjektilt teisele ümber lülitub.

Sony ZV-E1 kaamera jõuab müügile 2023. aasta maikuus ning selle hind jääb 2700 euro juurde.