Sony ZV-E1 võimas vlogijatele mõeldud kaamera on lõpuks Eestis kohal

Sony uusim spetsiaalselt vlogimiseks mõeldud kaamera on Eestis lõpuks kohal ning seda saab osta nii Sony Centeri kauplustest kohapealt kui ka veebipoest. Tegu on kõige kergema ja kompaktsema täiskaader hübriidkaameraga.

ZV-E1 kasutab juba varasemalt palju kiitust saanud CMOS Exmor R™ sensorit, mis võimaldab teha 12.1 Mpx resolutsiooniga pilte. Tänu sellele on jäädvustatud pildid madala müratasemega, sügava bokeh-efektiga ning täpsete värvitoonidega. Parim tulemuse saavutatakse koostöös Bionz XR pilditöötluse protsessoriga, mis on varasema põlvkonnaga võrreldes kaheksa korda kiirem.

Kaamera üheks trumbiks on ka tehisintellektil põhinev autofookus, mis suudab automaatselt kaadris olevaid objekte tuvastada ning tagab alati fookuses ja selge pildi. Lisaks loomade, lindude ja objektide tuvastusele saab kaamera aru ka inimeste erinevatest poosidest ning suudab nende liikumist videot salvestades paremini jälgida.

Videote puhul on võimalik sisu salvestada 4K formaadis ja 60 kaadrit sekundis. Sony on loonud kaamera jaoks eraldi intuitiivsed režiimid “Mood” ja “Look”, mis aitavad vastavalt video sisule juurde lisada värvifiltreid.

Dynamic active Mode suudab filmimise ajal pildi stabiilsust parandada varasemaga võrreldes kuni 30 protsenti, samas kui Framing Stabilizer funktsioon aitab automaatselt inimesi ja liikuvaid objekte täpselt kaadris hoida.

Kaamera kasutusele aitab palju kaasa puutetundlik ekraan, mille kaudu saab kiirelt ja mugavalt valikuid teha. Samuti saab ekraanipaneeli vastavalt soovile erineva nurga alla keerata. Lisavõimalusena on kaameral olemas eraldi kinnitus käsistatiivi jaoks, mis muudab tänu juhtnuppudele filmimise lihtsamaks.

Kasutusmugavust aitab lisada juhtmevaba ühenduse loomise võimalus nutitelefoniga, kuhu on võimalik Creators’ App rakenduse kaudu otse salvestatud sisu üle tuua. Kui aga ühendad Sony ZV-E1 mudeli kaabli kaudu näiteks sülearvutiga, saad selle kaamerat kasutada videokõnede pidamiseks.

Tehniliste omadustega saab lähemalt tutvuda Sony veebilehel, kust leiab ka valiku kaameraga tehtud testfotosid. Kiire ülevaate kaamera omadustest saad aga siit videost: