Väike, aga võimas: Sony uus kompaktne tippmudel Xperia 5 V on kohal

Sony on täiendanud oma nutitelefonide rivi ning lisanud sinna väikese, aga võimsa Xperia 5 V, mis pakub tippklassi jõudlust ning kasutuskogemust, samas on kogu komplekt pakitud kompaktsesse kesta.

Kerge ja mugav

6,1-tollise ekraaniga Xperia 5 V on mugav kaaslane, mis ei koorma püksitaskut ega kotti, sest sel mudelil on kaalu vaid 183 grammi.

Xperia 5 V kujundus jätkab Sonyle omast, juba suuremalt 1 V mudelilt tuttavat disainikeelt. Telefoni korpus on piklik, mis tähendab, et seda on väga hea kasutada ka ühe käega. Tugev metallraam suurendab vastupidavust ning Gorilla Glass Victus 2 klaaspaneeli esi- ja tagaküljel tõstab kvaliteeti ning annab parema kriimustuskindluse.

OLED-tehnoloogial põhinev ekraan kuvab värvitoone realistlikult ning 120-hertsine värskendussagedus muudab vaatamise sujuvamaks. Ja pole vahet, kas kasutad telefoni siseruumis või välitingimustes – reaalajas HDR-tugi kohandab ekraanipildi ümbritsevatele oludele ja valguse tugevusele täpselt parajaks.

Xperia 5 V seest leiab uusima Snapdragon 8 Gen 2 protsessori, mis on varasematest versioonidest oluliselt kiirem ja energiasäästlikum. Mis muuhulgas tähendab, et sama muretult kui telefoni funktsioone ja rakendusi kasutada saad mängida ka nõudlikke mänge.

Tänu 5000 mAh mahutavusega akule ja energiasäästlikule protsessorile töötab Xperia 5 V vahepeal laadimata kaks või enamagi päeva. Laadimine käib mugavalt juhtmevabalt ning vajadusel saab ka oma juhtmevabasid kõrvaklappe selle peal laadida.

Naudi kvaliteetset muusikat

Xperia 5 V kaks kõlarit täidavad kogu ruumi selge ja loomuliku stereoheliga. Sony DSEE Ultimate tehnoloogia võimaldab kokkupakitud madala kvaliteediga helifailidest võtta maksimumi ning tõsta nende esituskvaliteeti. Seda nii telefoni laaditud muusikapalade kui ka striiminguplatvormide puhul.

Heligurmaanidele mõeldes on Xperia 5 V mudelil endiselt olemas ka 3,5 mm kõrvaklapipesa, millesse ühendada kaabliga kõrvaklapid. Muidugi saab soovi korral kasutada ka juhtmevabasid klappe.

Tee pilte nagu proff

Xperia 5 V tagumiselt küljelt leiab kaks kaamerat: 48 Mpx lainurk-põhikaamera ning 12 Mpx ülilainurkkaamera. Põhikaameral on uue põlvkonna Exmor T sensor, mis võimaldab rohkem valgust püüda. Portreede tegemisel kasutatakse tehisintellekti abi, mis tagab automaatrežiimis parema valge tasakaalu ja särituse. Tänu optilisele pildistabilisaatorile võid alati kindel olla, et iga võte on selge ja terav.

Sony nutitelefonidele omaselt on ka Xperia 5 V puhul pööratud suurt rõhku videote tegemisele. 4K resolutsioonis videoid saab salvestada 30, 60 ja 120 kaadrit sekundis. Rakenduste Video Pro ja Video Creator abil on võimalik filmitud sisu tõeliselt elama panna.

Siit videost saad inspiratsiooni, kuid Video Creatorist maksimum võtta:

Uue mudeli kohta saad lähemalt uurida Sony kodulehelt. Värvivalikus on nii must, hõbedane kui ka sinine toon.